O Autorach

Wilhelm Reich
24 marca 1897 - 3 listopada 1957

W czasie I wojny światowej wstąpił do Szkoły Medycznej na Uniwersytecie Wiedeńskim, którą ukończył w 1922. W czasie studiów (w 1920) był asystentem Zygmunta Freuda. Od tego momentu udzielał się w pracach młodego jeszcze ruchu psychoanalitycznego. Jego szczególne zainteresowanie wzbudziła kwestia energii psychicznej i teoria libido. Pracował nad problemem napięcia związanego z niezaspokojeniem popędu seksualnego oraz z funkcją orgazmu.

Jego praca doprowadziła go do sformułowania teorii o energii życiowej, którą nazwał ORGONEM.
Zaobserwował, że doświadczenie traumy zostawia ślad w naszym ciele i skutkuje powstaniem zbroi. Usunięcie zbroi uwalnia zblokowaną energię życiową. Odkrył również, że fizyczny dotyk ciała wyzwala wspomnienia ze wczesnych traumatycznych doświadczeń.
Odkrył też biony.

Eva Reich 
27 kwietnia 1924 – 10 sierpnia 2008  

Urodziła się w Wiedniu; mieszkała też w Pradze i w Berlinie. Oboje jej rodzice byli psychoanalitykami i Eva była świadkiem ich nieporozumień dotyczących pracy Wilhelma Reicha nad energią. W 1938 roku wraz z matką uciekły przed prześladowaniami hitlerowskimi do USA. W latach 40-ch odnowiła kontakt z ojcem, stając się jedną z jego najbliższych współpracownic. Była jedną z pierwszych lekarek, uczęszczała do Brooklyn College i Barnard College, a dyplom uzyskała w 1951 roku w Women’s Medical College of Pennsylvania.

W roku 1950 powstał masaż Masażu Dotyk Motyla (Butterfly Touch Massage)
W latach 1950 -1990 podczas swojej praktyki lekarskiej i na podstawie doświadczeń zdobytych w trakcie prowadzonych na całym świecie warsztatów rozwinęła metodę Gentle Bio-Energetics.

Skupiła się na bardzo delikatnej pracy ojca z niemowlętami i dziećmi.   Eva była świadkiem tylu traum wśród niemowląt, że stała się ekspertem w rozpoznawaniu i uzdrawianiu u dorosłych wspomnień dotyczących traum pierwotnych. Wzywano ją do asystowania przy ciężkich porodach. Stosowała Masaż Dotyk Motyla, aby wspomóc resuscytację i ustabilizować oddech niemowlęcia.

Richard Overly 


W latach '80  został studentem i asystentem Evy Reich.
W roku 1991 za zgodą Evy rozpoczął porządkowanie jej notatek oraz pisanie książki "Gentle Bio-Energetics - Theory and Tools for Everyone"
W 1997 założył   Gentle Bio-Energetics Institut - organizację non-profit której zadaniem jest zachowanie , promowanie i  nauczanie metody Gentle Bio-Energetics.

Psychoterapeuta, były pastor.
Obecnnie podróżuje po świecie i prowadzi warsztaty  Gentle Bio-Energetics.